Loučení s páťáky, divadlo Zvířátka a loupěžníci – červen 2015

Úvod / Loučení s páťáky, divadlo Zvířátka a loupěžníci – červen 2015 - 30.8.2015

ZŠ Lesonice – zakončení školního roku 2014/2015 

20. červen 2015, Sokolovna Lesonice, premiéra pohádky Zvířátka a loupežníci.               

Úvodní řeč žáků 5. ročníku:

Krásné odpoledne,        

naše milé maminky, tatínkové, sourozenci, babičky, dědečkové, vzácné prababičky, vážení hosté!

Vítáme vás na premiéře divadelní pohádky Zvířátka a loupežníci, jejíž scénář napsal pan Vlastimil Peška. Už jsme od něho hráli pohádku  „O perníkové chaloupce aneb jenom jako“ dokonce 4 x, a proto doufáme, že i dnešní nová pohádka se dočká vícero opakování, i když v příštím vydání už v pozměněném obsazení.  My totiž končíme 5. ročník a po prázdninách odcházíme do 6. třídy do Mor. Krumlova.  A protože paní ředitelka je z toho naměkko, vzali jsme za ní tuto uvítací řeč … a zjistili jsme, že jsme taky naměkko. Dovolte nám velice krátce říci, co nám naše škola v Lesonicích dala- samozřejmě, že jsme se naučili číst, psát, počítat,… Odrazovým můstkem pro nás byl kurz plavání v 1. ročníku, protože jsme díky němu parádně proplavali až do 5. ročníku.

Zvířátka

Co všechno za sebou zanecháváme? Tak např.: Otevření školní naučné stezky, organizaci prvního školního plesu, zahájení budování školní přírodní zahrady, při oslavách stého výročí narození jsme se stali držiteli českého rekordu ve štafetovém dřepování, hrajeme jak o život v našem žákovském divadelním souboru, dokážeme vymyslet cviky pro každodenní pohyb a také pravidelně cvičíme a spoustu dalších a dalších aktivit.

Navíc dokážeme mluvit o svých pocitech, vyjádřit svoje postoje a cenit si všeho, co se nám podaří. Na závěr nám dovolte přednést, jak se vidíme v budoucnu.

Gabriela Velebová

gabrielaAž budu dospělá, asi chci být účetní. Představuji si, že pracuji v kanceláři, která je pěkně uklizená a čistá, jsou v ní velká okna, ze kterých mám krásný výhled na město. Je plná kytiček, obrázků, které jsem namalovala, skříně, počítač, velký stůl a hlavně je zde ticho! Také pojedu do Egypta na pyramidy. Budu pořád hrát házenou. A jaká chci být? Chci být chytrá, pečlivá, hodná a pracovitá. Děkuji.

Jasmína Gajdošová

JasmínaAž budu dospělá, chci být návrhářkou šperků a pak je s radostí prodávat. Chci mít vlastní firmu s dobrovolníky, které také baví vyrábět různé šperky podle své fantazie. Odměnou jim bude úžasný pocit, že pracují se mnou. No jo, ale co když nebudu mít dost velkou výplatu? Á, už vím. Pojedu Velkou pardubickou, na které vyhraji, dostanu hodně peněz a budu slavná žokejka!!! A možná budu mít obří farmu s koňmi. Jako člověk, chci být tvořivá, kreativní, vynalézavá, hodná, chytrá, příjemná a kamarádská. Děkuji.

Jakub Šibral

Jakub

Až budu dospělý, tak mám v úmyslu vynalézt mobil, který bude promítat hologram toho, s kým voláte. Bude se nabíjet solárně i nabíječkou a bude hodně drahý – moje představa je asi 40 000,- Kč, teda pokud ještě budou koruny. Tak drahý je proto, že bude umět přizpůsobit svoje nastavení podle IQ každého. Takže s ním bude umět zacházet i naše paní ředitelka, která pořád používá ten nejstarší tlačítkový mobil. Mobil by byl lehký, úzký a hlavně dotykový.        Za vydělané peníze si skočím padákem. Povahově chci být hodný, chytrý a vynalézavý. Děkuji.

Dominik Vespalec

dominik

Chci být vývojářem her. Dokážu si představit, jak sedím ve své kanceláři, kde krásně voní káva. Kancelář je perfektně vybavená myší, monitorem, počítačem, klávesnicí a vším možným. Budu spokojen         za každého, kdo si od nás koupí hru. Můj sen je být miliardář. Chci být především svůj, slavný a srandovní. Děkuji.

pasování

Po úvodní řeči žáků 5. ročníku nastalo jejich slavnostní pasování na absolventy ZŠ Lesonice starostou Pavlem Hermanem.

A divadelní pohádka mohla začít. Sice nejdříve nastal zmatek hledáním ztracených herců. Měli jsme ale štěstí. Na pomoc přišli dobrovolní hasiči, kteří ten den zrovna slavili 110. výročí založení.

Věříme, že přítomné diváky potěšilo sledovat zanícené, nadšené, prožívané a s radostí hrané role všemi dětmi naší školy.

Závěrečná řeč žáků  5. ročníku   po představení pohádky Zvířátka a loupežníci.

Milá paní ředitelko, Emilie Mácová, paní učitelky, Zdenko Čechovská, Ivano Kršková a Simono Houdková. Rádi bychom vám poděkovali, že jste nás provázely prvním stupněm. Děkujeme vám za to, že jste to s námi vydržely i v těch nejkritičtějších chvílích celých 5 let. Na začátku každého roku jsme říkali, jak to rychle uteče a ono to vážně uteklo velmi rychle. Také chceme poděkovat tetě Jarce Fialové za to, že nám uklízela školu, starala se o kytičky, naučila nás mít úctu k jídlu a hlavně nám každý den pečlivě a s láskou nabírala oběd.                                                                                                                          závěrečná řeč                 

…a ještě něco. My všichni dobře víme, že naše paní ředitelka má velkou představivost, kterou nás nakazila úplně všechny. Tak si nyní představte tu nejkrásnější, největší a nejbarevnější kytici, která nikdy neuvadne. Teď vám ji dáváme a můžete se s ní kdykoliv potěšit.

Milá Gábinko, Jasmínko, Jakube a Dominiku,

gábina

bylo nám ctí provázet vás po celou dobu školní docházky a přejeme vám hodně štěstí    na další cestě za poznáváním a věděním. Děkujeme.

23. červen 2015

Po dvou letech vzájemného dopisování se žáky z Vranové Lhoty došlo konečně k radostnému, společnému setkání v Brně.

Brno

26. červen 2015

Poslední den ve škole – vysvědčení – fotoknihy – dárečky, kytičky (děkujeme)-poslední věty, rozloučení a šup, šup na prázdniny. (PS: sladká tečka nakonec- výtečný dort od babičky Dominika Vespalce – děkujeme).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Děkuji, všem mým kolegyním, žákům a jejich rodičům, zřizovateli v čele s Pavlem Hermanem a starostce Petrovic Ireně Záviškové          za spolupráci, podporu a vzájemný vstřícný přístup ve školním roce 2014/2015. Krásné léto!                                                                                     

  Za všechny zaměstnance ZŠ Lesonice Emilie Mácová